Наш заклад

Про заклад

КЗПО КБДЮТ «Юність» – задовольняє найрізноманітніші інтереси особистості, посилює мотивацію освітньої діяльності здобувачів позашкільної освіти.

Комунальний заклад позашкільної освіти Козівський будинок дитячої та юнацької творчості «Юність» впродовж 2022/2023 н.р. надавав вихованцям знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечував потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовляв до активної професійної та суспільної діяльності, створював умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я здобувачів освіти.

   Вихованці Козівського БДЮТ «Юність» здобували  якісну позашкільну  освіту за такими напрямками:

-  еколого-натуралістичний – забезпечує залучення дітей та учнівської молоді до вивчення природи, проведення практичної природоохоронної роботи, що сприяє формуванню екологічної культури особистості, набуттю нею досвіду розв’язання екологічних проблем;

  -  туристсько-краєзнавчий -  передбачає виховання у гуртківців засобами туризму дбайливого ставлення до природної та культурної спадщини рідного краю, духовних надбань усіх націй української держави; розвиток туристських навичок, фізичних та інших здібностей, пов’язаних із здоровим способом життя та відпочинку;

- науково-технічний  - спрямовує свою діяльність на розвиток інтересу дітей і молоді до науково-технічної та декоративно-прикладної творчості, розширення світогляду, активізацію раціоналізаторської та пошукової діяльності;

- художньо-естетичний – забезпечує розвиток творчих здібностей, формує особистісно-ціннісне ставлення до мистецтва, розвиває естетичну свідомість, формує художню компетентність;

- культурно-дозвіллєвий - створює умови для змістовного відпочинку та оздоровлення вихованців, організовує дозвіллєву діяльність, масово-розважальні заходи. 

             Вся діяльність педагогічного колективу Будинку дитячої та юнацької творчості «Юність» в 2022/2023 навчальному році спрямовувалася на забезпечення прав вихованців на позашкільну освіту, організацію їх навчально-пізнавальної діяльності, становлення і розвиток виховної системи у закладі, методичної роботи з педкадрами, співпрацю освітнього закладу з батьками, закладами загальної середньої освіти ТГ,  громадськими організаціями з метою розвитку особистості вихованців.

  Пріоритетним завданням у системі позашкільної освіти є максимальне охоплення дітей різними її формами, адже гурткова робота сприяє допрофесійній та професійній підготовці дітей та учнівської молоді, яка здійснюється через функціонування сучасних творчих об’єднань за профілями.

На основі цього було сформовано таку мережу гуртків:

- еколого-натуралістичний – 6 гуртків – 9 груп – 125 гуртківців – 19,38%;

- науково-технічний – 15 гуртків  - 23 групи – 297 гуртківців – 46,04%;

- туристсько-краєзнавчий – 7 гуртків – 8 груп – 98 гуртківців – 15,19%;

- художньо-естетичний – 6 гуртків - 10 груп – 125 гуртківців – 19,37% від загальної кількості.

Найбільш розгалуженою є мережа гуртків науково-технічного напрямку.

Осучаснено напрями роботи гуртків: створено нові гуртки – пілотування квадрокоптерів, Lego-конструювання, спортивна радіопеленгація, конструювання повітряних зміїв, які захопили дітей новизною та дають можливість розвивати важливі життєві компетентності.

У 2022/2023 навчальному році займалося 645 вихованці, що на 7 вихованців менше, ніж в минулому навчальному році. На бажання школярів – палітра із 34 гуртків (50 груп), кожен із яких дитина може обрати відповідно до свого хисту і уподобань.

У  2022/2023 н. р. освітній процес в гуртках організовано відповідно до класифікації за рівнями, визначеними Положенням про позашкільний навчальний заклад (постанова Кабміну України від 06.05.2001 №433), постановою «Про внесення змін до Положення про позашкільний навчальний заклад від 27.09.10 №769, Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи МОН України (наказ МОНУ від 22.07.2008 №676), статуту КЗПО Козівський БДЮТ «Юність» та робочого навчального плану. В закладі функціонували  20 груп  початкового (40%), 28 груп основного (56%) та 2 групи вищого (4%) рівнів.

Гуртки навчального закладу 100 % є бюджетними.

 Організація навчальної діяльності Козівського БДЮТ

 

Рівень навчання

Початковий рівень

Основний рівень

Вищий рівень

Рік навчання

І

рік навч.

ІІ

 рік навч.

І

рік навч.

ІІ

рік навч.

ІІІ рік навч.

ІV рік навч.

І

рік навч.

ІІ

рік навч.

К-сть груп

13

7

16

8

2

2

-

2

%

26

14

32

16

4

4

-

4

           Організація освітнього процесу у Козівському будинку дитячої та юнацької творчості «Юність» здійснюється відповідно до робочих навчальних програм, складених на основі Типових навчальних програм, затверджених та рекомендованих Міністерством освіти і науки України. З метою урізноманітнення напрямів позашкільної освіти, з урахуванням потреб школярів 97% навчальних програм гуртків упорядкували педагоги закладу (33 –  програми).     

Порядок створення та організація діяльності гуртків початкового, основного та вищого рівнів навчання базується на принципі наступності, від одного рівня до іншого або відповідати вимогам одного з трьох обраних рівнів. Кількість годин у кожному випадку визначається в установленому порядку. Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності гуртків, їх чисельний склад, обирається навчальна програма.

Заняття в гуртках спрямовані на активізацію пізнавальних інтересів та формування соціальної активності, реалізацію поставленої мети. У своїй роботі керівники гуртків дотримуються принципів науковості й доступності навчання, самостійності й активності вихованців, постійно працюють над удосконаленням фахової майстерності, упроваджують у практику роботи нові прогресивні методи діяльності, інноваційні педагогічні технології.

Освітній процес відбувався диференційовано відповідно до інтересів, здібностей вихованців з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я. Контингент вихованців в усіх гуртках КБДЮТ «Юність» відповідає вимогам Статуту, Положенню про позашкільний навчальний заклад. Контингент вихованців стабільний, плинність вихованців не значна,     протягом року   велася робота із залучення дітей до гуртків.

 За результатами періодичних перевірок гурткових занять та перевірки журналів гурткової роботи у кінці навчального року та з аналізу звітів керівників гуртків встановлено, що переважній більшості педагогам вдалося зберегти контингент вихованців на кінець навчального року. З цією метою адміністрація закладу, керівники гуртків застосовували  інноваційні технології, нові методи та форми роботи з батьківською громадою, колективами закладів загальної середньої, громадськими організаціями щодо зацікавлення дітей до навчання в гуртках КБДЮТ «Юність».

Збереженість контингенту вихованців нашого закладу позашкільної освіти є одним із показників ефективності його функціонування. Протягом усього навчального року проводився моніторинг наповнюваності гуртків вихованцями та їх відвідування занять. Аналіз збереження контингенту гуртківців - 96 %. Ці діти у повному обсязі засвоїли теоретичні знання, отримали вміння та навички відповідно до вимог дієвих навчальних програм.

Наповнюваність груп становила 10-15 вихованців.

Моніторинг кількісного  охоплення позашкільною освітою учнів навчальних закладів Козівської ТГ показує, що 62,2% складу вихованців Козівського будинку дитячої та юнацької творчості  «Юність» складають учні Козівського ліцею № 1 – 403  осіб, 25,8% - Козівського  ліцею № 2 – 166 осіб,  9% учні Козівського ліцею ім. Володимира Герети – 60 осіб, 1,9% - учні Олесинської гімназії – 12 осіб,  0,15% - Дибщенської гімназії  – 1 особа,  0,15% - Теофіпільської гімназії  – 1 особа, 0,15% - Тернопільський мистецький коледж  – 1 особа,  0,15% - Миколаївська школа-інтернат №4 – 1 особа. В цілому до навчання залучені учні з кожного освітнього закладу селища Козова.

В Козівському БДЮТ «Юність» охоплено позашкільною освітою 29,5%  учнів Козівської громади.

Між дирекцією КБДЮТ «Юність» і дирекціями освітніх закладів  Козівської ТГ, на базі яких функціонують гуртки, укладено угоди.

Віковий склад вихованців  Козівського  будинку дитячої та юнацької творчості «Юність»:

вихованців, учнів початкових класів –  317 або  49,14 %,

вихованців, учнів 5-8 класів  –  248 або 38,45 %,

вихованців, учнів 9-11 класів  – 80 або  12,4%.

Гендерний склад вихованців Козівського будинку дитячої та юнацької творчості:   360 дівчат (55,8 %) та 285 хлопців (44,2 %).

У 2022/2023 навчальному році заклад відвідували  45  дітей пільгових категорій – 6.97 %, з них:                

   діти з особливими освітніми потребами –   2; 

           діти-сироти  та діти позбавлені батьківського піклування - 1

   діти з малозабезпечених сімей – 42.

В минулому навчальному році у КБДЮТ «Юність» займалося  5 ВПО.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчалися в закладі проводилася згідно з чинним законодавством. На початок навчального року підготовлені списки вихованців пільгових категорій.

Постійно ведеться планомірна робота щодо залучення дітей соціально- незахищених категорій до занять у гуртках, ведеться облік дітей з малозабезпечених сімей, з неповних сімей, дітей-сиріт, дітей воїнів російсько-української війни, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з девіантною поведінкою, робота з якими знаходяться на постійному контролі у адміністрації закладу. Але цю роботу потрібно активізувати з метою підтримки обдарованої молоді з числа незахищених верств населення.

Важливе місце у забезпеченні якості освітнього процесу займає кадровий
потенціал закладу. Педагогічний колектив КБДЮТ «Юність» стабільний, плинність кадрів є, але вона не суттєва та не впливає на якість освітнього процесу.
        Кадрове забезпечення здійснюється у відповідності з навчальним планом,
штатним розписом, спеціалізацією та режимом роботи закладу освіти.

Освітній процес у Козівському БДЮТ «Юність» забезпечували 17 штатних працівників та 3 сумісники.

 

Вища освіта

 

Неповна вища освіта

 

13 осн., 3 сумісники

 

 

4 осн.

 Різноманітність напрямів роботи закладу дає змогу кожній дитині обрати заняття до душі, максимально розвинути свої здібності, цікаво і корисно провести вільний час. А керівники гуртків в свою чергу велику увагу приділяють організації освітнього процесу, презентують свій талант, свої роботи і цим самим привчають вихованців до оволодіння сучасними технічними засобами, розуміння збереження навколишнього середовища, вивчення історії рідного краю, багатогранного світу мистецтва, яке б формувало національну свідомість, почуття патріотизму, естетичний смак.

Ми приймаємо дитину такою, якою вона є, абстрагуючись від її слабкостей і недоліків чи, навпаки, - розуму і зухвальства. Наші педагоги навчають вихованців вірити у свої сили й використовувати свої знання повною мірою, якого б рівня вони не були. Ці аспекти є передумовою особистісного розвитку дитини.

Розвиток здібностей здобувачів позашкільної освіти залежить від
професійного рівня педагогів, тому керівники гуртків використовували у своїй діяльності креативні технології навчання, які сприяли розвитку інтелектуальної, творчої обдарованості.

Кваліфікаційний склад керівників гуртків


12 розряд

11 розряд

10 розряд

12 осн.,  1 сумісник

4 осн., 2 сумісники

1 осн.

 

Педагоги КБДЮТ «Юність» працювали за календарно-тематичними планами, затвердженими директором закладу, складеними відповідно до навчальних програм. Заняття в групах проводились згідно  розкладу роботи гуртків, затвердженим  директором закладу.

Календарні плани керівників гуртків велися у журналах обліку гурткової роботи відповідно до  навчальних програм з позашкільної освіти. Під час перевірок, які здійснювалися неодноразово, зверталась увага на якість і своєчасність виконання  навчальних програм, зміст програмового матеріалу з кожної теми і запис виконання його в журналі. Керівники гуртків, які перебували на лікарняному, на курсах підвищення кваліфікації, з метою виконання навчальних  програм  здійснювали ущільнення вивчення матеріалу шляхом об’єднання навчальних тем.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну  внесло корективи в освітній процес закладу.

        Робота гуртків здійснювалася відповідно до Закону України «Про режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»,  з урахуванням  листа  Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2022 року № 1/3276-22.      Пріоритетним завданням педагога під час очного навчання в умовах воєнного стану – це створення атмосфери взаєморозуміння, взаємовиручки, поваги та любові до всього українського; сприяння самореалізації кожної дитини, створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу. Дуже важливо допомагати батькам організувати найсприятливіші умови для навчання та відпочинку вихованців, акцентуючи увагу на збереженні достатньої працездатності, раціональному використанні часу, дотриманні правильного режиму навчальної діяльності.

         Навчальні робочі плани керівників гуртків за 2022/2023 н. р. виконані повністю.

         Слід відзначити, що всі педагоги закладу чітко дотримуються принципу академічної доброчесності. Це питання постійно знаходиться на контролі адміністрації закладу. В КБДЮТ «Юність» розроблене Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, розроблений та затверджений план заходів з попередження порушення академічної доброчесності, працює комісія з питань академічної доброчесності, яка звітує про результати своєї роботи на засіданні педагогічної ради.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар